Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne włosy, jednak nieodpowiedni styl życia, niewłaściwa dieta czy stres mogą skutkować ich nadmiernym wypadaniem. Oczywiście, w aptekach czy drogeriach odnajdziemy wiele specyfików na wypadające włosy, ale najskuteczniejsze i najzdrowsze są naturalne metody zapobiegające ich wypadaniu.

Po pierwsze, bardzo pomoce w likwidacji tego problemu są jajka. Otóż, stanowią one nie tylko ważny składnik pożywienia, ale i od lat są wykorzystywane jako kosmetyk. Przede wszystkim, w swym składzie zawierają cenne witaminy A, z grupy B, D, E, H oraz minerały, m.in. fosfor i siarkę, magnez i potas. Trzeba zaznaczyć to, iż żółtka idealnie sprawdzają się w kompresach na wypadające włosy. Warto wspomnieć o tym, iż przed umyciem głowy, smaruje się żółtkami skórę, następnie głowę przykrywa się ręcznikiem, a po upływie tego czasu należy wszystko dokładnie spłukać. Nie mniej skuteczna jest czarna rzodkiew, gdyż sok z jej korzenia wspaniale regeneruje cebulki włosowe. Ponadto, poprawia on krążenie krwi w całej skórze. Na uwagę zasługuje fakt, iż sok z korzenia czarnej rzodkwi zapobiega również wystąpieniu łojotokowi i łupieżu.

Godny polecenia jest też czosnek, który mimo tego że nie pachnie za ładnie, to chroni nas przed wypadającymi włosami, dlatego nie bez przyczyny nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Poza tym, w swym składzie zawiera lotne związki siarkowe i bakteriobójcze, olejki eteryczne, błonnik czy cukry. Aby ta metoda kuracji przyniosła efekty, należy raz w tygodniu rozgnieciony czosnek nałożyć na skórę głowy i trzymać przez 20 minut, po czym dokładnie ją spłukać. Nie zapominamy tu także o oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia, zawierającej wiele cennych minerałów i witamin. Przede wszystkim, należy ją stosować jako kompres, bowiem działa odnawiająco oraz chroni zniszczone i suche włosy. Niewiele osób wie też o tym, że drożdże oraz produkty z ich udziałem rewelacyjnie oddziałują na naszą skórę. Otóż, wskazane jest tu picie mieszanki drożdżowej bądź aplikacja maseczek z drożdży wspomagających porost włosów.

Niezastąpiony jest również tonik z bylicy, pobudzający porost włosów oraz zapobiegający łupieżowi. Tego rodzaju domowe kosmetyki zalecane są głównie osobom, których włosy są wypłowiałe i wyglądające na zmęczone. Równie skuteczny w walce z wypadającymi włosami jest tatarak, z którego też przygotowuje się leczniczy tonik. Kolejną rośliną mającą cudowny wpływ na włosy, jest pokrzywa, która przez wielu niesłusznie określana jest chwastem. Warto zaznaczyć to, że nalewka z pokrzywy działa wzmacniająco, ale pod warunkiem iż stosuje się ją raz na tydzień, dzień przed umyciem głowy. Oprócz tego, jak najbardziej wskazana jest sól z Morza Martwego, w której należy myć włosy, ponieważ je wzmacnia. Na końcu wspomnijmy jeszcze o maseczkach, głównie miodowo-cynamonowej, gdyż oprócz walorów leczniczych, przeważnie też ładnie pachną.

A, więc z wypadającymi włosami można walczyć, gdyż powyższe metody są naprawdę skuteczne, zdrowe i nie wiążą się z wydawaniem wielkich sum pieniężnych.